IRIS APARTMENTS

Vide un vēsture

"IRIS" atrodas gleznainā, zaļā un drošā Rīgas rajonā - Šampēterī, tieši starp dinamisko centru un pazīstamo kūrortpilsētu Jūrmalu.
  • “IRIS” atrodas gleznainā, zaļā un drošā Rīgas rajonā — Šampēterī (no franču champêtre — lauciniecisks), vidū starp galvaspilsētas dinamisko centru un mierīgo kūrortpilsētu Jūrmalu.

IRIS projekta nosaukuma vēsture

Sen senos laikos Olimpa kalnā dzīvoja varavīksnes dieviete Irīda. Aptuveni vienlaicīgi ar laiku, kad dievi apdzīvoja Olimpu, uz zemes izauga košs zieds, kura ziedlapas saules gaismā laistījās dažādos krāsu toņos, atgādinot varavīksni. Par godu zieda elegantajam un neatkārtojamajam izskatam cilvēki tam deva vardu Īriss – par godu varavīksnes dievietei  Irīdai.

Saskaņā ar Fen-Shui likumiem, Īriss simbolizē: mūžīgo skaistumu, panākumus biznesā un stipru ģimeni un ilgu mūžu.  Citi ticējumi vēsta, ka īriss ir tīrības, harmonijas un uzticības simbols.

Tieši šī zieda īpašā simbolika kļuva par iedvesmas avotu projektam. Projekta ideja balstās uz velmi cilvēku pietuvināt dabai, radīt vietu, kur tas var baudīt dabas ainavas un arhitektūras saskaņu,  izbaudīt to sniegto komfortu. "IRIS" tās iedzīvotajiem kalpos par krāšņu oāzi, kas nošķirta no nepiederošu acu skatieniem. Īriss, tas ir zieds, kurš sevī iemieso tādas ikdienā tik ļoti nepieciešamas vērtības kā: cerība, uzticība, ģimene, veiksme. Un tas viss un vēl vairāk būs atrodams pie mums – dzīvojamo māju komplekā "IRIS".

Šampētera vēsture IRIS

Šampētera vēsture

Šampētera apkaime veidojusies uz kādreizējās Šampētera muižas zemes, kas savu nosaukumu ieguva 18. gs. otrajā pusē, pateicoties tās saimniecei Annai Ulrikai fon Fītinghovai. Kopš tā laika muižas saimnieki vairākkārt mainījušies. 19. gs. Šampēteris bijis rīdzinieku iecienīta izbraukumu un atpūtas vieta, līdz to sadalīja apbūves gabalos un aizsākās intensīva apkaimes apbūve, veidojot to par nozīmīgu rūpniecības rajonu. 1803. gadā Šampēterī tika dibināta etiķa manufaktūra, 1865. gadā alus brūzis, bet 1899. gadā litogrāfija. 1919. gadā Šampēteri administratīvi iekļāva Rīgas pilsētas teritorijā.
IRIS Dabas klātbūtne galvaspilsētā

Dabas klātbūtne galvaspilsētā

Mūsdienās Šampētera šarms slēpjas seno koku aleju ieskautajās ielās un vecajā bruģī, kas daudzviet saglabājies no 19. gadsimta. Īpašu noskaņu rada senais muižas parks ar dīķi un 20. gs. sākumā celtās skaistās koka dzīvojamās mājas ar šveiciešu stila koka ornamentiem, savukārt jaunbūves ar sakopto apkārtni piešķir Šampēterim mūsdienīgu akcentu.