IRIS APARTMENTS

Tehniskais apraksts

Detalizēts dzīvokļu kompleksa tehniskais apraksts Rīgā.
IRIS ēku komplekss
Dzīvojamo ēku kompleksa IRIS kopējā platība ir 2,5 hektāri. Kompleksa pirmā kārta sastāv no trim trīsstāvu daudzdzīvokļu ēkām — mājas A (izvietota gar Apūzes ielas būvlaidi), mājas B un mājas C (izvietotas gar Skrīnes ielas būvlaidi). Projekta pirmās kārtas zemes gabala platība ≈ 8564 m². Projektā pirmajā kārtā paredzēts izbūvēt 77 dzīvokļus ar platību no 50 m² (vienistabas dzīvoklis) līdz 130 m² (trīsistabu dzīvoklis).
Pamats un pārsegums
Dzīvojamo ēku komplekss apvieno sevī gan kvalitāti, gan harmonisku vizuālo izskatu. Dzīvojamo ēku kompleksa ēku pamati — stiegrota monolītā dzelzsbetona plātne zem katras ēkas, nesošās sienas — vieglbetona bloku mūris, pārsegumi — monolīta dzelzsbetona plātnes, kas ļauj nodrošināt skaņas izolācijas līmeni atbilstoši Latvijas likumdošanai. Dzīvokļa griestu augstums ir 2,8 m.
Iris ēku fasāde
Dzīvojamā kompleksa ēku kompozīciju un apjomu būtiski ietekmējis pilsētbūvnieciskais novietojums un gruntsgabala forma. Katras ēkas sekcijai virs kāpņu telpas ir izvietots siltummezgls, kas veido arhitektonisko akcentu, tādējādi papildinot īpašo vizuālo izskatu un stilu. Norobežojošās konstrukcijas veido vieglbetona bloku mūris 300 mm biezumā ar 200 mm siltinājumu un dekoratīvā, tonētā apmetuma (silikāta silikona dekoratīvais apmetums (biezpiena struktūra) 1,5 mm, baltā krāsā) apdari ar kontrastējoša toņa apmetuma laukumu akcentiem. Fasādes kopējo dizainu lieliski papildinās balkoni, kas veidoti no monolīta dzelzsbetona konsolveida plātnēm. Būtisku lomu spēlēs fasāžu dekoratīvie elementi, piemēram, balkonu margas, kuras kopā ar iebūvētajām puķu kastēm dzīvojamajam kompleksam piešķirs romantisku noskaņu. Ēkām nav plānots pagraba stāvs.
Patio
Dzīvojamā kompleksa 1. stāva dzīvokļiem ir plānoti patio jeb priekšpagalmi ar 2,5 m platu bruģa seguma joslu, kuru tālāk papildinās zālājs. Šie priekšpagalmi pletīsies līdz pat Apūzes un Skrīnes ielu gruntsgabala robežām. Visa patio platība ir paredzēta dzīvokļu īpašnieku izmantošanai. Īpašuma teritoriju starp blakus esošajiem iekšpagalmiem un starp patio un iekšpagalma ietvi atdalīs dekoratīvu stādījumu atdalošās joslas, kas ne tikai vizuāli padarīs Jūsu patio pievilcīgu, bet radīs lielisku miera oāzi pilsētā. Papildus pret iekšpagalma ietvi paredzēta arī marga. Katrs dzīvokļa īpašnieks varēs to iekārtot pēc saviem ieskatiem, izvietojot kastes ar stādījumiem vai stādot augus gruntī zālāja zonā.
Balkoni
Visiem dzīvojamās ēkas otrā un trešā stāva dzīvokļiem paredzēti balkoni, vismaz viens balkons, kura platums ir 1,3 m un garums no 5,1 līdz 7,5 metriem. Balkoni no pārējās ēkas tiks atdalīti ar aukstumtiltu izolācijas elementiem, tādējādi novēršot to caursalšanu. Balkona grīda veidota no dz/b monolīta pārseguma, t = 150 mm, un terases dēļiem. Nojumes virs balkoniem — monolīta dz/b plātne, t = 180 mm, ar PVC membrānas hidroizolācijas pārklājumiem.
Ārsienas
Vieglbetona bloku mūra ārsienu biezums būs 300 mm, vieglbetona mūra nesošās starpsienas biezums būs 250 mm, savukārt pārseguma biezums — 200 mm. Ārsienas lieliski saglabā siltumu, nodrošina skaņas izolāciju, kā arī aizsardzību pret mitrumu.
Logi
Dzīvojamajā kompleksa mājā ir izvēlēti PVC logi ar 2 kameru selektīvo stiklu paketēm. Logu profili (Aluplast IDEAL 4000) dzīvokļa iekšpusē būs baltā krāsā, bet ārpusē pelēkā, lai nodrošinātu vienotu mājas fasādes vizuālo izskatu. Logi nodrošina lielisku gaismas caurlaidību, vienlaikus saglabājot siltumu un nodrošinot skaņas izolāciju. Aluplast profiliem piemīt ievērojama aizsardzība pret saules staru iedarbību, temperatūras pārmaiņām un citiem ārējiem faktoriem, bet iekšējā cinkotā armatūra garantē liela izmēra logu stabilitāti. Papildus drošībai, logiem ir uzstādīta Tilt First slēgšanas sistēma, kas paredz loga pilnīgu atvēršanu tikai ar rokturī iebūvētu atslēgu, bet loga atgāšanas funkcija un aizvēršana iespējama jebkurā brīdī.
Jumts
Īpaša uzmanība un rūpes dzīvojamo ēku projektā tiks pievērstas jumta būvei. Jumtus dzīvojamajām ēkām izbūvēs no izolētām dzelzsbetona pārseguma plātnēm. Jumtam tiks izbūvēts tvaika izolācijas slānis, ieklāta siltuma izolācija 220 mm biezumā, virs kura tiks veidots 20–160 mm biezs EPS 100 slīpumu veidojošais slānis, un virs siltumizolācijas slāņa uzlikts dubults hidroizolācijas slānis. Siltumizolācijas kopējais biezums plānots 240–380 mm. Tiks uzstādīti aeratori, kas izvada mitro gaisu un kondensātu no hidroizolācijas apakšējās kārtas, pirms ir nodarīti bojājumi konstrukcijām vai izraisīta jumta seguma materiāla slāņošanās. Jumta parapeti tiks izgatavoti no skārda un atbilstošas akmens vates siltumizolācijas.
Grīda
Visām dzīvojamā kompleksa ēku grīdām ir ļoti laba skaņas izolācija. Projektā pirmā stāva grīdas paredzēts izbūvēt uz pamatu plātnēm (t = 300 mm), uz kurām ieklāts ekstrudēts putupolistirols (t = 150 mm) un cietā, atdalošā PE200 plēve, uz kuras uzlieta ar šķiedru armēta betona kārta ar stiprības klasi estrich (t = 65 mm), uz kuras pēc tam tiks uzklāts konkrētā grīdas seguma ieklāšanai paredzētais materiāls (apakšslānis) un uzlikts grīdas segums (flīzes vai dizaina grīdas). Grīdas dzīvokļos uz starpstāvu pārseguma izbūvētas no dz/betona monolīta pārseguma (t = 200 mm), skaņas izolācijas slāņa (polistirols — 50 mm), atdalošās PE200 plēves, ar šķiedru armētu betona kārtas ar stiprības pakāpi estrich (t - 65 mm), grīdas seguma apakšslāņa un atbilstošā grīdas segumu (flīzes vai dizaina grīdas).
Apkure
Siltumtumapgādes telpa tiks izbūvēta jumta zonā, katrā kāpņu telpā atsevišķi. Siltuma padevei tiks izmantoti sienas gāzes kondensācijas katli Junkers (katrā katlu telpā 3 gab., nodrošinot kaskādes principu un garantētu apkures nepārtrauktību), kas nodrošinās nepārtrauktu jaudas regulāciju. Dzīvokļu apkures sistēmas tiks izbūvētas no daudzslāņu caurulēm. Dzīvokļos tiks uzstādīti Purmo Ventil compact sienas radiatori, kas aprīkoti ar termostatu galvām. Katram dzīvoklim tiks nodrošināts siltuma skaitītājs ar impulsa izvada moduli, kas tiks pieslēgts centralizētai energoresursu uzskaites sistēmai, nodrošinot individuālu patērētā siltuma uzskaiti. Vannas istabās grīdas būs elektriski apsildāmas, termoregulatori un grīdas sensori nodrošinās vēlamo temperatūru un komfortu jebkurā brīdī. Ir paredzēta rozete un vieta dvieļu žāvētāja uzstādīšanai.
Starpsienas
Starpsienas starp dzīvokļiem un koplietošanas telpām tiks izbūvētas no gāzbetona blokiem, nodrošinot skaņas izolāciju atbilstoši Latvijas normatīvajiem aktiem. Dzīvokļa iekšējās sienas veidotas no ģipškartona.
Drošība
Lai ēkā nodrošinātu iedzīvotāju drošību, apkures katlu telpā, tiks uzstādīti gāzes noplūdes detektori, kas automātiski raidīs trauksmes signālu un ļaus laicīgi atklāt avārijas situācijas.
Gaisa kondicionēšana
Lai nodrošinātu trešajā stāvā nepieciešamo temperatūru, kā arī neuzkaršanu vasaras periodā, tiks izbūvēti kondicionēšanas tīkla sistēmas aukstuma vadi un barošanas kabeļi. Nepieciešamības gadījumā trešā stāva dzīvokļu īpašnieki var izvērtēt kondicionēšanas sistēmas uzstādīšanu, kas nav iekļauta dzīvokļa izmaksās.
Ūdensvads
Ēkām tiks nodrošināts “Rīgas ūdens” pilsētas ūdensvada pieslēgums. Ēkas tiks pieslēgtas Rīgas ūdens tīkliem. Ēkas ievadā tiks uzstādīts komercuzskaites skaitītājs, bet katrā dzīvoklī elektronisks patērētā ūdens kontrolskaitītājs ar M-Bus protokolu, kas tiks pieslēgts centralizētai energoresursu uzskaites sistēmai.
Elektrība
Dzīvokļos tiks nodrošināts labi pārdomāts un mūsdienīgs slēdžu un kontaktligzdu izkārtojums, kas sniegs maksimālu komfortu iedzīvotājiem. Dzīvoklī tiks nodrošināts 3 fāzu pieslēgums pilsētas elektrotīkliem. Katram dzīvoklim būs savs elektroenerģijas patēriņa skaitītājs, kas atradīsies sadales skapī. Dzīvoklī būs uzstādītas elektrības rozetes un apgaismojuma slēdži, kā arī pieslēguma vietas virtuves tehnikai. Gaismas ķermeņus dzīvokļa īpašnieki varēs izvēlēties un uzstādīt paši atbilstoši savām vēlmēm un līdzekļiem.
Kapņu telpa un lifts
Katrā mājā būs divas kāpņu telpu ieejas no pagalma puses. Kāpņu telpu durvīm būs alumīnija konstrukcijas, kas vienlaikus ir gan drošas, gan arī vieglas un vizuāli skaistas. Katras kāpņu telpas ieeja tiks veidota bez pakāpieniem, tādējādi nodrošinot vides pieejamību un ērtu iekļūšanu dzīvojamajā kompleksā gan ar bērnu ratiņiem, gan arī ratiņkrēslā. Ēkā tiks iebūvēti mūsdienīgi un klusi pasažieru lifti Shindler 3100™ ar 480 kg celtspēju (atbilstoši EN 81-20/50).
Namrunis
Ārdurvis tiks aprīkotas ar pieejas kodu sistēmu un namruni, tādējādi viesi varēs sazināties ar attiecīgā dzīvokļa iedzīvotāju. Ar namruņa palīdzību varēs atvērt durvis. Izmantoto sistēmu perspektīvā būs iespējams attīstīt uzstādot papildus bloku, kas ļaus saņemt video zvanu savā telefonā (ja vien dzīvoklī vai telefonā ir pieejams interneta pieslēgums), atbildēt uz zvanu un atvērt durvis ar telefona palīdzību, ja pats īpašnieks atrodas ārpus dzīvokļa, atvērt durvis ar karti, kodu vai telefonu, izmantojot īpašu aplikāciju, piešķirt cilvēkam neierobežotu pieeju dzīvoklim, neizsniedzot viņam karti vai atslēgas.
Autostāvvieta
Iebraukšana dzīvojamā kompleksa teritorijā paredzēta no Apūzes ielas, bet izbraukšana uz Skrīnes ielu, organizējot atbilstošu un drošu automašīnu braukšanas plūsmu. Automašīnu stāvvietas plānotas iekšpagalmā un sānu pagalmā pie Skrīnes ielas. Brauktuves un jaunveidojamās gājēju ietves segums tiks veidots no dažādas tonalitātes betona bruģakmens.
Telekomunikācijas
Visās daudzdzīvokļu ēkās tiks nodrošināti uzņēmuma “Lattelecom” telekomunikācijas pakalpojumi — internets, telefons, televīzija). Katrā dzīvoklī tiks izbūvēts optiskā kabeļa pievads.
Kāpņu telpas
Dzīvojamā ēku kompleksa kāpņu telpas tiks veidotas elegantā, bet modernā dizainā, izmantojot dzelzsbetona kāpnes ar cinkotām metāla margām.
Apgaismojums
Gan pie ieejas, gan arī kāpņu telpā tiks uzstādīti gaismas ķermeņi (lampas), nodrošinot redzamību un drošu pārvietošanos diennakts tumšajā laikā. Uzstādītie gaismas ķermeņi būs gan vizuāli pievilcīgi un lieliski iederēsies kopējā dizainā, gan arī ar ekonomisku elektroenerģijas patēriņu.
Ventilācija
Katrā vannasistabā atrodama viena ventilācijas lūka; virtuve divas - viena tvaika nosūcējam, otra dabiskajai telpas ventilācijai.